۲۶ / ۱۰ / ۱۳۹۴

ارسال شده توسط در خشکسالی, عناوین کل مطالب, مطالب علمی | ۰ نظر

.۷۰۰۰year grapes in iran and we are to poor in export

.۷۰۰۰year grapes in iran and we are to poor in export

پزوهشگر و ترجمه و تحلیل و نویسنده سید محمود جعفری عضو کمیته برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی

کشاورزی که با دانش زمین کاشت
زهر تخمش هزاران دانه برداشت.

۷۰۰۰ سال قدمت انگور در ایران وبا توجه به اینکه اقلیم ایران یکی از بهترین اقلیم های دنیا می باشد برای پرورش بسیاری از ارقام رومیزی وشرابی وابخوره ای وشیره ای وکشمشی ومویزی متاسفانه ما در صادارات قلیل. چرا؟ به نیاز ابی انگور توجه  و مطالعه نمایید.

با ابیاری قطره ای انگور ذیل را انتخاب  برای صادرات بخصوص کشورهای همسایه توسعه دهید. انگور اب زیادی نمی خواهد برسی کنید وما در اینده خواهیم گفت . انگور بردبار است انگور سموم کم می خواهد انگور بیش از ۱۰۰ سال عمر می کند از ارقام مختلف انگور انواع کشمش وشیره  واب غوره  که  تا دو سال میتوان ان را نگهداری کرد اهمیت دارد در اکثر غذای ایرانی  با قیمت معقول می توان نهیه کرد ودر تنگی عروق وپایین اوردن جربی خود بی نظیر است از ان مواد گوناگون می توان درست کرد مواد غذای که در انگور است ودر اینده خواهیم گفت حرف برای سلامتی انسان دارد.

35046725415447078964.jpg90214891565963795579.jpg

چرا    هندوستان    انگور   کالیفور نیای  امریکا را    توسعه داده     است
حضرت نوح وتاکستان

نوح (به عبری: נוֹחַ) یکی از شخصیت‌های اصلی ادیان ابراهیمی است که داستان او در تورات، انجیل و همچنین قرآن ذکر شده‌است. در کتاب پیدایش که یکی از کتاب های اصلی تورات و انجیل است، از او به عنوان فرزند لمک، نهمین نسل از نسب آدم، نخستین کشاورز و پرورش دهنده تاکستان یاد شده‌است. طبق نقل‌های تورات، هنگامی که یهوه (خدای یهود) از فساد و تباهی فرزندان آدم به خشم آمد و تصمیم به نابودی آنها با برپا داشتن طوفانی به طول چهل روز و چهل شب نمود، نوح به‌خاطر پرهیزکار بودنش، مورد عفو او قرار گرفت و خداوند به او امر نمود تا یک کشتی بزرگ بنا کند و همسرش، فرزندانش (سام، حام و یافث) و همسران آنها و از هر حیوان، یک جفت نر و ماده را با خود ببرد تا از طوفان در امان بمانند. همچنین نسل انسان‌های جهان را از سه فرزند او سام، حام و یافث می‌دانند. نوح در دین اسلام دارای اهمیت زیادی بوده و اولین پیامبر اولوالعزم است.
04047379061480919084.jpg05114859544000847201.jpg


صاحب نظران می گویند.انگور ۷۰۰۰ سال  قبل در ایران  واطراف بوده است. مطلب زیر را  لطفابخوانید.مطالب به روز(چرا  نشسته ایم وبه اسمان نگاه می کنیم) هر کار شروع .توسعه  وهمتی می خواهد.
جعفری می گوید  ۴۵ سال است که با اانگور دیم وابی بزرگ شده ام ودلم میسوزد برای این مملکت که سالانه چقدر اب تلف می شود برای ارقام نا مرغوب  بیش از ۵۰۰ درقم  انگور در ایران است.
لازم است که اینجا توضیح دهم در کتابی  که در ایالت میشگان ما می خوندیم .modern fruit

science by norman  f  . childers ) in troduction می گوید از persia) fruits we grow and eat and drinkto day in( u.s.a )originated from iran . cherry . plum grape . almond. fig. date. persimmon . pistachio nut.pomegranate , لیموی شیراز وطالبی خطی وغیره هم اضافه کنم.گیلاس و الوسیاه و انگور وبادام وانجیرو خرماوخرمالو .پسته واناراز ایران به امریکا رفته وانها یا از ان استفاده یا در ان تغیرات ژنتیکی برای کیفیت بهتر داده اند واکنون انگور اصلاح شده  که بعضی مادرش از ایران بوده اشت در امریکا و هند وایران وغیره می بینید.

و در آخر به یاد دارید در این مملکت شپش و تیفوس در ۵۰ تا ۶۰ سال ماقبل حتی در جنگ جهانی دوم و روستاها و عشایری و شهری ها را فرا گرفته بود اگر تکنولوژی و بهداشت و به طور مثال مواد شوینده و تاید و برف و کوکب خانم نبود چه بر سر این مملکت می آمد از نان بلوط و رزق مورچه  وتراخم چشمی  وحمام های غیر بهداشتی ونبود برق گاز ورادیو خبر داری که مردم گندم نداشتند قوت زندگی را تهیه کنند و کمی هم از حشره مالاریا خبر دارید این علم و تکنولوژی است که  همه اساتید و دانش پژوهان  وعلماو این همه کارخانه جات و مسائل هوا و فضا و ماشین آلات و کارخانه جات و علوم تکنولوژی کشاورزی و دریایی و غیره که امروز به جمعیت ۷٫۵ میلیاردی جهان را خدمات می دهند به خاطر بسپار ما نمی توانیم  من بگوییم که در این دنیای بی کران من نیست جز خدا که دربین موجودات زنده عقلی در انسان افرید که با تمام موجودات زنده دیگر فرق می کند برای زندگی بهتر و شکر نعمت و خدا  اینچنین می گوید ما زمین و کوهها و دشت ها را آفریدیم و اقیانوس و ابرها و باران و برف آفریدیم و گیاهان بی شمار از جمله غلات ومیوه ها وحیوانات آفریدیم برای اذوقه شماو غیره و حضرت آدم  که اولین پیامبر است و ازحوا  سخن گفتیم و موجودات زنده  دیگر آفریدیم و از تاریخ ادیان اهل کتاب و پیامبران مورد تایید   ۱۲۴۰۰۰ پیامبر که همه اهدافشان یکی بود سخن گفتیم واز پیامبران  اولوالعزم حضرت نوح وبنی ابراهیم وبنی اسرائیل حضرت موسی  سخن گفتیم  وبه داوود  پیامبر (کتاب زبور) عطا کردیم و از لقمان حکیم و این همه سوره وایات سخن روشن وشفاف گفتیم  واز دین حضرت عیسی و موسی وزرتشت سخن گفتیم و از فرعونیان و منافقان و پند و اندرزها  از راستی ودروغ ورفتار خوب  وامانت در اموال مردم برای بشر که هیچ وقت تا ابد کهنه نمی شود سخن گفتیم و پیامبر اکرم (ص) را مامور کردیم که همه را بررسی کند و به ایشان آیات دیگر وحی کردیم و اگر قرار بود حضرت رسول خود را فقط در نظر بگیرد و دیگر مسائل حق خدای را در قرآن را نادیده بگیرد  دور عربستان را دیوار می کشید وقران را فقط با ایات خود می نوشت. مگر در آن تاریخ برای او غیر ممکن بود پس اسلام آمده است تا با دنیا الفت داشته باشد و سازگار باشد. ووو

 

Overview

Wine may represent the most expensive and creative use of grapes, but it is not the only use. Eaten fresh as table grapes, dried as raisins or processed into jams, jellies and juices, grapes are hought to have been first cultivated more than 7,000 years ago near present-day   iran .

Spanish friars are credited with bringing European varieties to the United States to serve at the missions they settled across California and the southwest beginning in the 1700s. California’s climate provided ideal grape-growing conditions, and consequently it became the leading grape-growing state.

Top Varieties
بهتری ارقام مورد سرمایه کذاری که با زحمات علم روز تکنولوزی در دسترس مردم امریکا ودنیا است. در زیر مطالعه کنید. ودر اینترنت جستجو کنید.
عزیزان جوان دانشجویان و کشاورزان وباغداران وکارشناسان واساتیدو  سرمایه کذاران داخلی وخارجی ارقام انگور که در کالیفورنیادر زیر ملاحظه می فرمایید علم تکنولوزی واقتصاد روی ان کار کرده واکثرا یا از ابتدا دانه های ان بی هسته یا با علم ‍‍‍‍ژنتیک دانه های ان را بدون هسته کرده اند برای بازار پسندی مردم.که بعدا توضیحات بیشتر خواهیم گفت.
بعضی از این ارقام مادرش در ایران بوده است و در ایران ودر فارس هم اکنون ارقام ذیل از کشورهای دیگر امده است و وجود داردوهمت می خواهد که وزارت جهاد کشاورزی ومردم وباغداران با روش نوین ابیاری قطره ا ی و اقلیم واراضی  های مستعد وحتی تبدیل کردن ارقام بازار نپسند به بازار پسند.( که ان هم از نظر ذخیره ژنتیکی نباید در کل از بین برود )شاید روزی همان رقم  هم حرفی برای گفتن داشته باشد وامروز جلب توجه نکند. برنامه ریزی نمود عزیزان وقتی انگور با۲۵۰ تا  ۵۰۰ میلیمتر در سال بصورت دیم از ۷۰۰۰ سال قبل در  محدو ده   ایران  پهناور از تبریز تا سیستان وبلوچستان تا اراک وهمدان وزنجان وفارس و خوزستان واصفهان وبه ابارتی در ۲۵ استان زاکرس وشمال ایران بوده است وسازگاری دارد چرا روی ان سرمایه کذاری نکرده ایم از ۱۰۰ سال کذشته مگر تاریخ امریکا چند سال قدمت دارد.
باز هم باید گفت ۱۰۰۰۰ هکتار انگور بومی منطقه دشمن زیاری فارس بنام سیسدانگ که از نظر اب وابغوره وشیره در دنیا حرف برای گفتن دارد متاسفانه به علت نداشتن سواد به ان لرکش میگویند.این رقم انگور می گوید شما بی اطلاع اید ومن را نم شناسید یک بوته من اگر خوب تربیت کنید در شرایط دیم وابی خوشه های من را بشمارید تا ببینم من نعمت خداددادی هستم یا شما ازوجود من بی اطلاع هستید.(در همین سایت )طرح برنامه توسعه انگور فارس را( مطاله یا دان لود)کنید..

Based on 2010-11 volume reported to the California Table Grape Commission

Variety Name Availability Description
Autumn Royal ) 1)
August – January
Large, blue-black, oval-elongated, seedless berries
 ۲   Autumn King
September – December
Very large, green, cylindrical to oval, seedless berries
  ۳- Blanc Seedless*
September – December
Very large, green, elongated, seedless berries
 ۴  Crimson Seedless
این انگور یک نوع شاه رودی بدون هسته است که اکنون در منطقه بیضائ فارس نزدیکی شیراز کم هسته ان تولید می شود.لیکن این خوشه ورقم بدون هسته است که بطور یقن باعلم ژنتیک بدون هسته کرده اند.
August – January
Medium-sized, red, cylindrical, seedless berries
Flame Seedless  ۵     انگور( فلیم )بدون هسته  که اکنون در ایران در سروستان فارس به بهره برداری رسیده است واقای بهرام زارعی در مشکان نی ریز قلمه تولید می کند یکی از بهترین بهترین هااست برای صادرات.و منزل خوری.(ایران این را توسعه بده.)  لطفا شماره ۷ و ۸ با  )  فلیم )این اشتباه نگیرید وخوب خوشه ها را برسی ودر هنگام توسعه کشت  اشتباه نکنید 
May – November
این رقم در سال ۱۹۷۸میلادی که ما درس میوها میخواندیم در بخش انگور امریکا وجود داردواکنون کتاب هم موجود است
Medium-sized, red, round, seedless berries
۶    Princess
June – December
Large, green, cylindrical, seedless berries
   ۷   Red Globe
July – January
Very large, red, round, seeded berries
   ۸   Ruby Seedless
August – December
Medium-sized, red, oval, seedless berries
    ۹    Scarlet Royal
July – December
Large, red, oval, seedless berries
    ۱۰    Sugranineteen**
September – December
Very large, red, oval-elongated, seedless berries
    ۱۱   Sugraone
May – August
Large, green, oval-elongated, seedless berries
     ۱۲    Summer Royal
June – October
Medium-sized, blue-black, round to slightly oval, seedless berries
    ۱۳    Thompson Seedless  این انگور از سالها قبل در ایران امده است ولی متاسفانه مردم ومسئولین برای توسعه همتی نکرده اندوتعجب امیز است.
June – December
Medium to large, green, cylindrical, seedless berries
    ۱۴    Vintage Red
September – December
Large, red, oval-elongated, seedless berries

 

* Trademarked Variety – Pristine®

** Trademarked Variety – SCARLOTTA SEEDLESS® brand

 

 مطلب زیر این جنین می گوید امریکادر سال ۲۰۱۲بیش از ۷٫۳ میلیون تن که هر تن ۱۰۰۰ کیلوگرم است تولید کارده است.که ایالت کالیفرنیا ۹۰ در صد این تولید را در خود دارد.

During 2012, more than 7.3 million tons of grapes were grown commercially in the United States. California accounted for nearly 6.7 million tons, or over 90 percent, of these grapes. Other top grape-growing states include Washington and New York (NASS 2013). December 2013 … Grapes

35195524663390026930.jpg

عکس زیر سفارت جمهوری اسلامی ایران است در هندوستان که ما بعضی از کارشناسان اداره کل منابع طبیعی فارس از جندین شهر وحومه  بازدید داشتیم در سال ۲۰۰۲ میلادی از این کشور پهناور که بعداهم مطالبی خواهیم گفت واین مطلب انگور جالب است.

AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان

     india to expand cA grape imports

India’s Maharashtra state will import six Californian grape varieties by January next year

India to expand CA grape imports

India first imported California’s Thompson Seedless variety in 1960. کشور  هندوستان اولین بار در سال ۱۹۶۰ میلادی یعنی  ۵۴ سال قبل انگور تامپسون بدون هسته که از سالها قبل در ایران امده وما توجه روی ان نداشته ایم در کشور خو د از امریکا اورده اندو توسعه داده اند پس باید گفت که ما در تحقیق وتولید کارشناسان صحرای در گذشته ضعیف وپشت میز نشسته زیاد داریم.

RELATED ARTICLES

The Maharashtra State Grape Growers Assocation (MRDBS) has announced it plans to import six table grape varieties from California into India by 2015. هندوستان می گوید ما ۶ رقم انگور بهترین رقم را از امریکا برای توسعه تا سال ۲۰۱۵ برنامه  ریزی کردهایم. که همه از کلیفرنیا است

“We have old varieties and their disease prevention power has reduced,” Ashok Gaikwad, president of MRDBS told the Times of India.

India began importing the Thompson Seedless variety into its major grape production region of Maharastra in the 1960s. Since then, its disease prevention capacity has diminished, according to Gaikwad. “Therefore, we are planning to import new table grape varieties in the state.”

A request has been sent by MRDBS to the University of California for six varieties, including Thompson Seedless, raisin and red-coloured varieties.

The varieties will be planted at a 10ha farm by January 2015, before being made available to farmers by December 2016. هندوستان  ده هکتار ارقام انگور در سال ۲۰۱۵ خود می کارد ودر سال ۲۰۱۶ در دسترس کشاورزان قرارمی دهد وباید گفت جناب معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی شما چه برنامه ای دارید لطفا ایمیل بفرمایید.تا ما به مردم ادرس بدهیم.
مطلب .از اب تا زندگی .در گوگل   OF-WATER.COM IN GOOGLE

Grapes account for 33.6 per cent of India’s fresh fruit exports, expanding at a five-year compound annual growth of 8 per cent according to the International Trade Centre.

 

 

48432695378225799161.jpg

گذاشتن پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Top