۲۷ / ۱۰ / ۱۳۹۴

ارسال شده توسط در عناوین کل مطالب, مطالب علمی | ۰ نظر

. what is carbon dioxide in earths.کربن دی اکساید چیست و ترسیب کربن چیست

http://md-jafari.world-watch.of-water.com/media/uploads/2016/01/97211819303400025217_thumb.png

پزوهشگر ونویسنده وترجمه وتحلیل از سید محمود جعفری عضو کمیته محیط زیست وقت استان فارس.

97211819303400025217.jpg

 

AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان97211819303400025217.jpg

۱-سپاه دانش .  TEACHING CHILDREN    { وزارت اموزش وپرورش}    Ministry of Education in iran  در حکومت قبل  ۵ کلاس  در  یک کلاس  تدریس) در روستاهای دور افتاده شهرستان اراک.
ماقبلا در مرخه ۱۶/۷/۱۳۹۳در (مطلب) ایا محیط زیست بخشی از اقتصاد است یا اقتصاد بخشی از محیط زیست .اشارهای کردیم که کربن دی کساید مجاز در جو  چقدر  باید باشد وگفتیم در اینده مطلبی خواهیم گفت که اکنون به ان می پردازیم

 

سید محمود جعفری (از اب تا زندگی) در گوگل From water to life
Agricultural Technologist-2

 

۳-Expert manager in Forestry and siliviculture


۴-landscaper

سوره التکویر ( ۸۱ ) آیات ۱۷ و ۱۸ : قران کریم

وقسم به شب آنگاه که تاریک شودوقسم به صبح روشن وقتی که نفس برآرد.

Global Carbon Budget 2010

چرا کره زمین گرم  و گرمتر می شود ونفس ها تنگ می شود ومحیط زیست روز بروز بیشتر الوده می گردد چرا تغیر اقلیم  پیش امده است چرا خشکسالی ها بوجود امده است  وبحران اب  اشامیدنی وزراعی در دنیا زنگ خطر زده است چرا سطح جنگلها ومراتع کمتر می شود چرا اراضی زراعی به بیابان تبدیل می گردد. (چرا جمعیت کره زمین تصاعدی (پوپ) می کند چرا جهان در تهیه غذا در اینده در تنگنا است ).چرا مملکت ها باید امایش سرزمین وتوسعه پایدار با توجه  به منابع واقعی  کشور خود و ازدیاد جمعیت داشته باشند (چرا ما باید با علم و عمل  روز حرکت کنیم)( چرا خشک مغز ها در جهان سرطان اند) و ودر جهان جای گاهی ندارد ودر اخر پشیمان می شوند و چرا گیاهان می میرند واراضی به بیابان تبدیل می شود وپرندگان به اشیانه خود بر نمی گردند و چرا مهاجرت نمی کنند و انسانها گرسنه می گردند و نوزادان در شکم مادر می میرند.

اما ر مستند این چنین می گوید.  که افزایش جمعیت و کمبود آب در حال حاضر در ایران مشهود است : ایران به سمتی می رود که به زودی جزو کشورهایی خواهد بود که با بحران و کمبود آب مواجه می‌شود. به عنوان مثال در سال ۱۹۶۰ به ازای هر نفر شش هزار متر مکعب آب و در سال ۱۹۹۰ دو هزار متر مکعب آب در اختیار بود و پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۲۵ میلادی حدود هزار متر مکعب آب به ازای هر نفر در اختیار قرار گیرد. بنابراین سال به سال شرایط ما سخت‌تر می‌گردد..
 از سوی دیگر باید توجه کرد که توزیع بارش‌های ایران به شدت ناهمگون است. سه چهارم کشور در ناحیه کاملا خشک قرار دارد و میزان بارش‌ها بین ۵۰ تا صد میلی متر است و با توجه به زنجیره کوهستان‌های البرز و زاگرس از باران‌های موسمی آفریقا بهره مند نمی‌شویم و باعث شده که با کم آبی مواجه شویم.
بخش عمده کشور در ناحیه بیابانی قرار دارد بر تکرار خشکسالی‌هاو شدت خشکسالی‌ها می افزاید :  و ۲۷۰ میلیارد متر مکعب از ۴۰۰ میلیارد متر مکعب از حجم بارش‌ها به دلیل گرما از دسترس خارج می شود؛ ۹۲ میلیارد متر مکعب جریان سطحی  وروان اب با مشکلات ابخیزداری  وفرسایش خاک  وغیره امار ارائه گردیده  ۳۸ میلیارد  متر مکعب نفوذ آب‌های زیرزمینی وجود دارد در حالی که برداشت باریزش همخوانی ندارد وعمق چاه ها هر ثانیه وهر روز وهر ماه وهر سال زیادتر می گردد و ۲۹ میلیارد متر مکعب آب برگشتی را دارا  می باشیم که همه این امار نیاز به برسی دقیقتر می باشد. وروز به روز اوضاع بی ابی در اینده گلوی این مرز وبوم را بیشتر می فشارد. ودر زمان حال برای ما طببعت دوستان وطبیعت شناسان وجنگل بانان.با علوم پایه کشاورزی کاملا گویا است چه کنیم وچه بگویم سخن چیست. علم چیست . و واقعیت چیست.؟
بیش از ۹۰ سد مخزن بزرگ اجرا شده و در بخش تامین آب شرب وکشاورزی وغیره  وسرمایه‌گذاری گردیده که باید برسی شود این صدها در چه مراحلی می باشند وچقدر اب در انها ذخیره گردیده در گذشته وچقدر ذخیره خواهند شد در اینده.
وجود مجموعه‌ مربوط به خشکسالی در ایران فسلسفه درستی دارد و کشورمان تاوان بسیار سنگین خشکسالی های وسیع جهان را می دهد. شایان ذکر است که

۳۰۰ دشت  قابل ملاحظه کشور وصدها نیمه دشت  کوه پایه در شهرستانهای استانهاکشور با وضعیت مشکل آب امروز مواجه هستند وووو. وچقدر از اراضی این مملکت با استفاده گوناگون کود های شیمیای بدون حساب وکتاب یعنی بدون ازمایش حاصلخیزی خاک وپمپاژ اب های شور به سطح خاک در۵۰ سال گذشته روز بروز خراب تر وبدون استفاده می گردند.

از نواحی غربی کشور ما که سوریه، عراق و عربستان هستند ریزگردها حرکت می کنند و ۱۵ استان کشور را تحت پوشش قرار می دهند.

با افزایش جمعیت:‌ در ۸۰ سال گذشته جمعیت ایران هفت برابر شده است وای پدیده توسعه جمعیت، توسعه صنعت و کشاورزی و شهرنشینی را در پی داشته ودارد.

23863832890814270965.jpg89883024501376756352.jpg23573808529402048319.jpg

کربن دی اکساید چیست.    گازی است گلخانه ای . وهمت جهانی می طلبد. لطفا
تعریف کربن یا ترسیب کربن.یا به گفته جعفری ومعنی گویاتر
ذخیره وتجزیه کربن دی اکساید.

Definitions of carbon sequestration
noun

a natural or artificial process by which carbon dioxide is removed from the atmosphere and held in solid or liquid form.( ترسیبب به فارس عربی می شود حبس.)
این تعریف فوق را شما کارشناسان ودانشمندان واساتید ایرا ن عزیز ترجمه کنید بحث بحث( روند  ذخیره و تجزیه است) تجزیه کربن دیاکساید است .جغفری می گویداساتید  محترم ایرانی لازم است روی انتخاب کلمه ترسیب وترسیب کربن مجددا کاربفرمایند که شاید به نتیجه برسند که کلمه ترسیب کربن به روند تجزیه کربن هواتغییر نمایند اینجانب از مسئولان محترم سازمان جنگلها بخصوص جناب اقای مهندس مقدسی دوست وهمکار گرامی قدیم. در شورای عالی جنگل استعا دارم که مطالب توضیح داده شده در این مطلب را مطالعه نمایند.شاید به نتیجه بهتری دست یابند وشاید هم (ترسیب) گذشته راقبول نمایند به هر حال این کلمه گنگ است اینجانب به دفتر جناب مقدسی تماس گرفتم که مطالعه بفرمایند . وایمیل بفرمایند تا در همین مطلب ما نظر شورای عالی محترم  جنگل را به مردم برسانیم . واگر پاسخی داده نشود یعنی همان (ترسیب کربن ) که به نظر جعفری گنگ است را قبول دارند وشما اساتید وصاحب نظران دنیا قضاوت نمایید.

See also

carbonsequestratio

توجه این مطلب در حال جستجوی نظر اساتید وکارشناسان صاحب نظر است لطفا ایمیل بفرمایید.چگونه اراضی به بیابان تبدیل می شود.در اینجا بحث کارشناسی مهندس شاه امیریان مهندس کارگر مهندس اشجار وجعفری در حال توضیحات فنی.

SKMBT_C45116022916180_0008

ترسیب کربن  به چه گویند.   توجه (ترسیب)( در لغت نامهای ایران) ما ندیدیم در اینرنت که ملاحظه کنید (فارسی  به فارسی می نویسد (حبس)
ترسیب یک کلمه عربی است در گوگل وعربی ترسیب می اید( ترسیب).
(sequestration )در این مطلب نزدیکترین معنی  فارسی می شود(  تجزیه) عربی می شود (حبس.)
(ترسیب) عربی به فارسی می اید ( گواهی)
ترسیب به انگلیسی  عربی میاید (deposition )به فارسی می شود (رسوب)
sedimenentation انگلیسی به فارسی می شود ته نشینی یا رسوب به عربی می شود ترسیب.

carbon sequestration

  روند ذخیره کربن موجود در هوا در خاک وگیاهان .گیاهان .گیاهان .گفته میشود  این روند با ذخیره کربن از هوا باعث می شود که از میزان کربن که گاز گلخانه ای است کاسته شده وبه بهبود کیفیت هواه کمک می نماید.ای منابع طبیعی کشور ودنیا حفاظتت قوی کن. وضع موجودت را حفظ کن  تجربه ایران ثابت کرده است که اگر حفاظت منابع طبیعی در ایران با برنامه و بااموزش قوی کنی و وضع موجودت را حفظ کنی  وراه  چاره  برای زندگی  روستای وعشایری پیدا کنی بیشتر از اصلاح واحیا در اکثر بخشها فنی نتیجه می گیری اینقدر هزینه نکن  در کارهای پراکنده که قبلا نتیجه نگرفته ای و بعد از چند سال اثری از زحمات خود نمی بینی ( با یک گل بهار نمی شود )
گیاهان       با استفاده از عمل  فتوسنتز        دی اکسید کربن  که یک گاز گلخانه ای است وبرای کره زمین وموجودت زنده  مضر است را از هوا می گیرند. آنها از دی اکسید کربن و آب استفاده می کنند تا قندی را که برای به دست آوردن انرژی نیاز دارند بسازند.( در این فرایند( گیاهان اکسیژن را از برگ هایشان بیرون می دهند) واکسیژن را در کره زمین مهیا می سازند.

گازهای اصلی موجود در هوا نیتروژن و اکسیژن هستند. نیتروژن تقریبا چهار پنجم حجم هوا را تشکیل می دهد. اکسیژن حدود یک پنجم آن را تشکیل می دهد.

 موقعی که سوخت ها می سوزند گاز دی اکسید کربن وارد جو می شود.

این گونه های گیاهی  ذیل در جدول امار روز است که  شناخته شده می باشند که برای کره زمین کربن دی اکساید را می گیرند ودر خود تجزیه می کنند واکسیژن برای بقای موجودات زنده می سازند همان اکسیژنی که اگر جلو دهانت بگیری ؟
(ای بشر قدر منابع طبیعیت را بدان ) دین یعنی ارشاد  وهشدار خداوند برای راستی ورستگاری)

Plants
 خزه هاMosses ۱۵,۰۰۰
 سرخسها ومتحدانFerns and allies ۱۳,۰۲۵
 باز دانگانGymnosperms ۹۸۰
 دولپه ای هاDicotyledons ۱۹۹,۳۵۰
 تک لپه ای هاMonocotyledons ۵۹,۳۰۰
 جلبک های سبز Green Algae ۳,۷۱۵
 جلبک های قرمزRed Algae ۵,۹۵۶
 جمعاSubtotal ۲۹۷,۳۲۶
حدود ۳۰۰۰۰۰ جمعا در بالا

 

18329078509691822522.gif


اکسیژنی که ما تنفس می کنیم واصلی ترین منبع حیات ما می باشد مهمترین محصول فتوسنتز می باشد حدود ۳۰ درصد از اکسیژن موجود در جو توسط گیاهان بر روی خشکی تولید می شود و ۷۰ درصد مابقی توسط گیاهان و موجودات تک سلولی درعمق دریاها و اقیانوسها .

  1.  what is Carbon dioxide

    Carbon dioxide is a naturally occurring chemical compound composed of 2 oxygen atoms ach covalently double bonded to a single carbon atom.

  2. FormulaCO2
  3. Molar mass۴۴٫۰۱ g/mol
  4. Melting point-۷۸ °C
  5. Boiling point-۵۷ °C

35679730032069508197.jpg


Carbon dioxide (CO2) is the chief greenhouse gas that results from human activities and causes global warming and climate change.

Carbon Sequestration to Mitigate Climate Change
ذغیره وتجمع کربن دی اکساید عامل اصلی و جدی تغییر اقلیم در جهان است چگونه
Human activities, especially the burning of fossil fuels such as coal, oil, and gas, have caused a
زندگی وفعالیتهای روزمره بشر و از سوختهای فوسیلی از جمله روغن بنزین و زغال سنگ ونفت وگاز وگازءیل وغیره همه مهمه.
substantial increase
in the concentration of carbon dioxide (CO2 ) in the atmosphere. This increase in atmospheric CO2 —from about 280 to
اگر توجه داشته باشیم از غلظت دی اکساید کربن در جو کره زمین کربن دی اکساید از عدد (۲۸۰) قسمت در میلیونیم به (۳۸۰ )قسمت در میلونیم رسیده است در (۲۵۰ )سال گذشته که باعث فجیع ترین گرمای تاریخ کره خاکی شده است
more than 380 parts per million (ppm) over the last 250 years—is causing measurable global warming. Potential adverse
impacts include sea-level rise; increased frequency and intensity of wildfires, floods, droughts, and
 و این روند  باعث گردیده که اب دریاها بالا برود و زندگی حیوانات وحشی مختل شود ابگرفتگی وخشکسالی و بادهای منطقه حاره از طرفی دیگر ونداشتن پراکنش بارندگی وبرف از طرف دیگر و وقتی که باران بزند شدت وطوری باشدکه هرز اب زیاد باشد. وزندگی گیاهان وحیوانات کنار ساحلی همه وهمه بر هم بریزد.
tropical storms; changes
in the amount, timing, and distribution of rain, snow, and runoff; and disturbance of coastal marine and other ecosystems.
Rising atmospheric CO2 is also increasing the absorption of CO2 by sea water, causing the ocean to
از طرفی بالا امدن اب دریاهاو زیاد شدن کربن دی اکساید در هوا اب اقیانوس هارا بیشتر اسیدی می نماید و زندگی بسیاری از جانوران دریای  را مختل می نماید.become more acidic, with
potentially disruptive effects on marine plankton and coral reefs. Technically and economically feasible strategies are needed
to mitigate the consequences of increased atmospheric CO2. The United States needs scientific
 برا یجدی گرفت مسایل تجمع وازدیاد کربن دی اکساید که تغییر اقلیم  وگرم شدن کره زمین را دارا بوده وهست. دانشمندان امریکای باید فکر چاره ای باشند وراه حل های پدا کنند که چگونه وبا چه روشهای بیشتری می توان کربن دی اکساید هوا به به دست بشر عمدتا به وجود می اید را کم کنیمinformation to develop ways
to reduce human-caused CO2 emissions and to remove CO2 from the atmosphere

Definition and Purpose of Carbon Sequestration:
اهداف ومعانی ذخیره و تجزیه کربن دی اکساید در جو

According to the U.S. EPA, gases that trap heat in the atmosphere are often called greenhouse
گاز های که گرما را در جو  کره زمین دام ویا تله انداخته می شود را گازهای گلخانهای گفته می شود غالباgases. This section of the EPA Climate Change Site provides information and data on Aemission   of  green  house gases

75393384829053673184.jpgUnited States Environmental Protection Agency75393384829053673184.jpg

 

to Earth’s atmosphere, and also the removal of greenhouse gases from the atmosphere. The principal
‘گازی که توسط بشر وفعالیتهای بشر تولید  و در جو تجمع و ذخیره و گرما گاز گلخانه ای  تولید مینماید عمدتا کربن دی اکساید وگاز های ذیل دیگر است که به انگلیسی نوشته شده ودر خط دوم ذیل مطالعه بفرمایید. است.
greenhouse gases that enter the atmosphere because of human activities are: carbon dioxide (CO2),
Methane, Nitrous Oxide, and Flourinated Gases(. Among these, CO2 is the most abundant anthropogenicic
greenhouse gas

Carbon sequestration is simply the process of keeping CO2 out of the atmosphere where,
تجزیه کربن  بقول امریکای ها یا ترسیب کربن بقول ایرانیان . روند خارج کردن کربن دی اکساید از جو زمین است که گفتیم در ایران این لغت باید مورد برسی قرار گیرد. وباعث  گاز گلخانه ای وگرمای همه گانی کره زمین شده است. according to
most scientific studies, it contributes to the Greenhouse effect, which causes global warming.

The concentration of carbon dioxide in the atmosphere has risen from 290 (ppm – parts per million)

که این امار اینچنین می گوید که تجمع کربن دی اکساید در جو کره زمین از ۲۹۰ به ۴۰۰ قسمت در میلیونیم  در سال ۱۹۰۰ میلادی  ) ACIA( رسیده استin منبع در ذیل.
۱۹۰۰ to nearly 400 ppm. The multinational Arctic Climate Impact Assessment (ACIA) report concludes
that in Alaska, western Canada, and eastern Russia, average temperatures have increased as much
که در الاسگا و غرب کانادا وشرق روسیه  متوسط درجه حرارت بین( ۳ و ۴ )درجه سانتیگراد  در (۵۰ )سال کذشته در جه حرارت زیاد تر شده است
degrees Fahrenheit (3 to 4 degrees Celsius) in the past 50 years

چگونه ما می توانیم کربن دی اکساید را که در جو  تجمع می کند را از جو خارج کنیم ,(جدا) کنیم  sequester itوتجزیه  ( sequestration )کنیم ) واز ان بکاهیم باچه روشهای (در ذیل توجه کنیم

Jeff Daniels, Professor, School of Earth Sciences, daniels.9@osu.edu

How do we keep CO2 out of the atmosphere? sequester it
با روش جدا کردن
There are at least three potential means of sequestering CO2: 1. Dump the CO2 into the

حداقل ۳ روش باقوه ما می توانیم دی اکسید کربن را جدا کنیم.۱- ان را به ته اقانوسها بفرستیم برای گیاهان اقیانوسی وتجزیه در اب  وهیدراتهای جامد ومراحل فوق بحرانب از این مسیر طولانی. که به ان تجزیه اقیانوسی گویند .۲- از طریق گیاهان روی خشکی زمین و وتجزیه فتوسنتزی وفیلتر طبیعی گیاهی که به ان تجزیه گیاهی  در روی زمین گفته می شود.ocean depths
(oceanic sequestration), 2. Bind the CO2 in plants (terrestrial sequestration), and 3. Bury the CO2
۳- ان را به طریقی در اعماق زمین دفن بکنیم که به ان تجزیه زمینی گویند.

deep within the earth (geologic sequestration)
Oceanic Sequestration
بحث تجزیه اقیانوسی باید در اعماق ۳۵۰ تا ۳۰۰۰ متر عمیق باشد که در فرم محلول جدا جدا وغیره در ایدتا عمل کند. که این روش برای سالها تحت مطالعه است وبا روش های مختلف اجرای. وقابلیتهای مختلف. که هنوز نمی توان صحیح وقاطع صحبت کرد.

Pumping CO2 into the deep ocean basins (350-3000 meters), where it is anticipated it
may form lakes of liquid, supercritical, or solid hydrates. The thinking on this disposal
scenerio is that it would stabilize in the ocean depths, or slowly dissolve into the ocean
waters. This option has been under study for several years, but there are many potential
environmental downsides to its implementation, and it is not a high priority research
focus at this time.
Terrestrial Sequestration
به طریقی ذخیره نمایید در خاک وهر پوشش گیاهی بر روی سطح  زمین . با روش درخت درخچه بوته وغیره کاری وکشت حفاظتی بعنی زاراعت بدون شخم .زمین های ابگیر ومدیرت مراتع وگراس لندها
وحتی بیابانها وبد لندها هر گونه مدیرت رویش وپوشش طبیعی و حفاظت جنگلها  .و نحوه برداشت از جنگلها وحفاظت از جلو گیری از اتش سوزی اتش  وکاشت درختان وعلفزارهای سریع الرشد. و فعلیت های که بدانیم میکرو ارگنیزم های خاک چگونه می توانند کربن دی اکساید را بیشترذخیره نمایند از دیدگاه ژنتیکی وبرنامه های که بتوان در زمین در معادن ونوع معادن برسی نمود که چگونه کربن دیاکساید را این معادن  واراضی می توانند در بر گیرند حتی نوع سنگها وخاکها وشنها وغیره وفعالیتهای جنگلداری وکشاورزی همه در راه رسیدن به نتیجه بهتر در راستای بهبود وجلوگیری از این مشکل جهانی.
Terrestrial sequestration consists of storing CO2 in soils and vegetation near the earth’s
surface. Tree-plantings, no-till farming, wetlands restoration, land management on
grasslands and grazing lands, fire management efforts, and forest preservation. More
advanced research includes the development of fast-growing trees and grasses and
deciphering the genomes of carbon-storing soil microbes. NETL’s Program efforts in the
area of terrestrial sequestration include a focus on increasing carbon uptake on mined
lands and quantifying sequestration benefits of growing biomass for power generation.
These activities complement research into afforestation and agricultural practices.
Geologic Sequestration
Geologic sequestration consists of capturing CO2 from stationary sources, like a power
plant, and injecting it into the subsurface. The following a. Oil and Gas Reservoirs (138
bmt), b. unmineable Coal (157-178 bmt), and c. Saline Formations (3297-12618 bmt).
The process of carbon capture and geologic sequestration, or storage, is shown in the
attached figure:

Carbon dioxide in Earth’s Troposphere

ترسیب کربن به روند ذخیره کربن موجود در هوا در خاک و گیاهان گفته می‌شود. این روند با ذخیره کربن از هوا باعث می‌شود که از میزان کربن که گازی گلخانه‌ای است کاسته شده و به بهبود کیفیت هوا کمک می‌کند.

77689268608737245703.jpg

ترسیب کربن  .به معنای رسوب دادن و تخلیه کربن موجود در جو (آتمسفر) است و به عبارت دیگر، به جذب دی‌اکسیدکربن اضافی جو توسط اندام‌های هوایی و زیرزمینی گیاهان، بقایای گیاهی و جلبک‌ها برای کاهش آثار سوءپدیده گرم شدن زمین اطلاق می‌شود.[

اعداد  ومطالعات ذیل مربوط به سال ۲۰۱۰ میلادی است .

where humdnitys co2 cames from
کربن دی اکسایدی که از طریق بشر تولید می شود از کجاه می اید

 ۱-    ۹۱ در صد  =۴٫ ۳۳ billion metric tons  from fossil fuels and cement
معادل اعداد سمت راست از کارخانجات سیمان م شبیه سیمان  ودود ماشین الات وغیره
  ۲-  ۹  در صد =۳٫۳ billion metric tons from land use change
معادل اعداد سمت راست در تبدیل اراضی  وسوزاندن اراضی به هر شکلی
جمع فوق ۱۰۰ درصد.

where humanitys co2 goes
کربن دی اکساید که از طریق بشر تولید میگردد به کجا می رود

۱-    ۵۰ در صد = ۱۸٫۴    billion metric tonnes from atmosphere معادل عداد سمت راست در اتمسفر
۲-    ۲۶ در صد = ۹٫۵   billion metrice tonnes from land
معادل عداد سمت راست در اراضی منابع طبیعی جنگلها وزمینهای زراعی

۳-   ۲۴ در صد = ۸٫۸ billion metric tons from oceans
معادل عداد سمت راست در اقیانوسها
جمع فوق ۱۰۰ در صد.
به عکسهای ذیل نگاه کنید

61880469944767850295.jpg94668268447100249493.jpg

Global Carbon Budget 2010

 

منحنی ذیل را به دقت نگاه فرمایید از سال ۱۹۵۸ تا ۲۰۱۴ میلادی منحنی سیر نزولی نداشته وبا زندگی ماشینی بشر  و جمعیت زیاد با سیر تصاعدی  افزایش جمعیت هر ثانیه و هر روز و هر سال و در ۵۶ سال افزایش گرمای کره زمین را شاهد می باشیم وای انسان اگر بفکر کره زمین نباشی بقول دانشمندی با زیرکی به لحاظ نیاز و در اخر سود جوی کره زمین را منهدم خواهی ساخت.
(concentration of atmospherice co2 (ppm
تجمع وغلظت co2 کربن دی اکساید در جو کره زمین(  قسمت در میلیونیم). به منحنی ذیل نگاه کنید. این مطالعه با تکنولوژی روز است نه حرف تخمینی یا فرضی.

Current chart and data for atmospheric CO2

High Resolution CO2 Graphics

پله به پله وقتی بشر از نرده بان بالا میرود وحد ومرز ونحوه استفاده از نعمتهای خدا ی را نمی شناسدوسرعت هم می گیرد از مرز…. نردبان زیر پایش خالی و؟

 

از اب تا زندگی می گوید اگر بشری سخنان ما را درک نمی کننداز دارا وسارا در بالا بپرسید سریع پاسخ شما را در گوگل می دهند .

گذاشتن پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Top